geguzes29Gegužės 29 d., Ketvirtadienis, 19.00
Galerija 101

Kas yra viešoji erdvė? Ar ji suvokiama taip pat čia, Europoje, ir ten, Azijoje? Kokios gatvės meno apraiškos yra populiarios, leistinos ir aptinkamos ten? Paskaitoje bus bandoma rasti atsakymus į visus šiuos klausimus (o galbūt net dar daugiau), remiantis kelionės po Pietų Korėją įspūdžiais.

Pietų Korėja – tai šalis, kur nuolatos augantis gyventojų skaičius (tankis jau dabar dešimt kart didesnis nei Lietuvoje) lemia, kad dauguma žmonių priversti gyventi net ne daugiabučiuose, o dangoraižiuose. Neįtikėtai mažos erdvės atstoja jiems namus. Vieno kambario butas – tai virtuvė ir miegamasis, svetainė ir darbo kambarys, vonia ir net tualetas viename. Kai žmonių tiek daug, visos kitos erdvės už tokio “buto” sienų iškart virsta viešomis: siauručiai praėjimai tarp namų, gatvės, parkai, aikštės, metro. Visur nuolatos pilna žmonių šurmulio.

Nepaisant didelių gyventojų srautų ir nuolatinio judėjimo, kuriame galima pasimesti, Pietų Korėja pasižymi griežta tvarka, tvarkingais žmonėmis. Laisvo, nekontroliuojamo gatvės meno čia tikrai sunku rasti. Galima sakyti, kad gatvės vaizdą daugiau formuoja įvairios reklamos: parduotuvių, viešbučų, biurų iškabos. Jų tiek daug, o išsiskirti kiekvienai reklamai reikia. Taip reklaminės iškabos tampa savotišku gatvės menu, saviraiškos forma, kurioje gali daryti beveik viską ką nori.

Turinčius klausimų bei norinčius sužinoti daugiau, kviečiame dalyvauti paskaitoje apie Pietų Korėjos viešasias erdves ir viešą meną.